Cans (Miniature)

          Blogu baştan, ama gerçekten baştan, bu yana takip edenler bu puzzle'ı hatırlayacaklardır. Soft Cans ismiyle aynı puzzle'ın 2000'lik panorama versiyonunu daha önce yapmış ve yazmıştım. Hala Ezgi'nin mutfağının en güzel köşesinde. Bu 1000 parçalık minyatür arkadaşı ise hem minyatür puzzle yapmayı çok sevdiğim hem de resmi çok sevip kendi mutfağıma da asmak istediğim için yaptım.


educa_cans_miniature_1000_parça_puzzle_kutu_box          Blogun ilk zamanlarında fazlaca teknik yazmış olduğum için resmin içeriği hak ettiği ilgiyi görememiş yazıda. O yüzden kısaca bahsetmekte fayda var. Resmi öne çıkaran ve sevdiren temel unsur renkleri. İçinde hemen her rengin olması bir yana bu renkler hem en güzel tonlarında hep de alabildiğine canlılar. Bu çeşitliliği yaratan ise dünyanın en ünlü meşrubat markaları. Aynı zamanda öğretici de bir puzzle Cans. Ben, mesela, ananastan hindistan cevizine, limondan portakala, domatesten armuta bu kadar farklı aromanın ve bu kadar çok markanın varlığından habersizdim. Yaparken öğreten, keyifle yapılan, asınca baktıkça bakasınızı getiren çok güzel bir puzzle Cans.

       
          Teknik anlamda ise Soft Cans'den biraz daha zor bir puzzle Cans. Minyatür oluşu itibariyle parçalar oldukça küçük, parçanın girinti ve çıkıntılarındaki farklılıkları seçmek ve üzerindeki detayları görmek çok kolay değil. Ancak, daha önceden 2-3 puzzle yapmmışsanız zorlanmadan büyük keyifle bitirebileceğiniz bir puzzle Cans. En fazla 1 haftada tamamlayıp duvarınıza asabilirsiniz.

educa_cans_miniature_1000_parça_puzzle


          Çerçeve seçiminde ise resme uyduğunu bildiğimiz renk ve malzemeden şaşmadık. Koyu parlak kırmızı plastik çerçeve Soft Cans'e olduğu gibi Cans'e de çok yakıştı. Resmin içinde yer almayan renk olmadığı için siz bambaşka çok daha parlak, çok daha uçuk bir şeyler deneyebilir ya da klasik siyahla çerçeveyi sakin tutup resmi ön plana itebilirsiniz.

Puzzle detay: Cans (Miniature), 1000, Educa


educa_cans_miniature_1000_parça_puzzle_çerçeve_frame